TARAS PALKOV (taras_palkov) wrote,
TARAS PALKOV
taras_palkov

Золота Баварія - 3. Ротенбург-на-Таубері (Rothenburg ob der Tauber)Якщо Нюрнберг одне з найкрасивіших міст Німеччини, то Ротенбург на-Таубері, мабуть, найгарніше місто з-поміж усіх. Причому, пояснити чому воно найкраще навіть за допомогою фото досить складно, – треба туди їхати й дивитись. В середині ХІХ ст. Ротенбург «відкрили» художники-романтики Карл Шпіцвер і Людвіг Ріхтер. Британські мандрівники, які подорожували на південь в Швейцарію і Італію, почали робити обов’язкову зупинку в місті, і його мешканці зрозуміли, що їх майбутнє в туризмі. До того ж, за щасливим збігом обставин середньовічне місто збереглося маже повністю.


Назва міста в перекладі з німецької мови означає «Червона фортеця над Таубером» (нім. Rothenburg ob der Tauber). Така назва зумовлена розташуванням міста на плато, що здіймається над річкою Таубер. За однією версією червоною фортецю називали за колір дахів будинків укріпленого як фортеця міста.Одна з найважливіших пам'яток Ротенбурга-на-Таубер - повністю збережений середньовічний фортечний мур з 16-ма вежами і вхідними воротами кріпосні ворота. Причому по цьому муру дозволений прохід. У Німеччині міст з фортечними стінами не так вже й багато. Там, де вони збереглися, стіною можна милуватися здалеку і зблизька. Але піднятися на мур, пройти по ньому і побачити старовинну фортецю як би зсередини дозволено тільки в Ротенбурзі-на-Таубері і ще в Нердлінгені.Фортечний мур поблизу Клинкових воріт.Вид із розгалуження  Пльойлен на Зіберську вежу (ліворуч) і вежу Кобольцельських воріт.За красивими фахверковими будинками розташована Рьодерська арка і потужна Вежа св.Марка.Цей же ракурс з літографіі з 1900 р.Західні міські ворота.А тепер оглянемо головну церкву міста, названу на честь святого апостола Якова (1322-1471 рр.).Могутній фасад церкви, побудований в стилі зрілої готики, піднімається високо на дахами інших споруд Ротенбурга.Головний вівтар Дванадцяти апостолів – одне з найкращих творінь такого типу в Німеччині, поєднує у собі разом з виразними скульптурами чудові розписи майстра Ф.Герлінга (1466 р).Вражаюче Розп’яття в центрі вівтаря.Ліворуч від нього скульптури: Діви Марії, покровителя церкви – св. Якова, св. Єлизавети, праворуч – святі Йоан, Леонгард і Антоній.

В основі триптиха представлений Ісус Христос зі своїми 12 учнями, – звідси й походить назва вівтаря. На лицевій стороні бокових частин вівтаря сцени з життя Богородиці, на зворотній – з життя св. Якова.
У святилищі варто відзначити ще розташовану ліворуч від головного вівтаря нішу для євхаристії, де раніше зберігались облатки.Західна галерея натомість містить головну цінність храму - знаменитий Священний вівтар Святої Крові вюрцбурзького майстра Тільмана Ріменшнейдера вирізьблений у1500-1505 рр. Про інші роботи цього автора я розповідав тут - https://taras-palkov.livejournal.com/27048.html.Згідно переказу в капсулі з гірського кришталю зберігаються три краплі крові Ісуса Христа. Сама ж Капсула вмонтована в позолочений хрест, виготовлений в 1270 р. і встановлений над середньою частиною вівтарного триптиха, що пояснює назву цього безподобного шедевру.

Вівтар включає в себе сюжети входу до Єрусалиму (праве крило), Таємної вечері (центральна частина) і молитви в Гетсиманському саду (ліве крило).

Особливою вишуканістю вирізняється центральна частина вівтаря.

Тут у всій проявився талант геніального майстра, що воплотився в одному з найкращих його творів. По самій середині центрального рельєфу стоїть не Христос, а Юда. Господь подає йому кусок хліба зі словами: «один із вас зрадить мене». Викликані цими словами відчуття – тривога, замішання, безпорадність – відображаються на лицях його учнів. І тільки улюблений учень Ісуса Христа спокійно спить, схиливши голову на груди свого Вчителя.

Різьблена композиція повністю виконана з липового дерева і первісно була оброблена тільки яєчним білком. Чому вівтар не розмалювали, цього достеменно ніхто не знає. Але швидше за все таким був задум самого Майстра.

При підготовці посту частину фото використано з вікіпедії.
Христос раждається!
Tags: Німеччина, Ротенбург-на-Таубері
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic
  • 32 comments